Wycieczka do Kaliningradu

Klub Turystyki Krajoznawczej ma w programie imprez na rok 2013 wycieczkę do Kaliningradu i Swietłogorska. Wycieczka ta ma pewne ograniczenia w zakresie uprawnień uczestników do przekraczania granicy z Rosją. Wycieczkowicze muszą posiadać aktualny (jeszcze co najmniej 6 miesięcy) paszport oraz „zezwolenie na przygraniczny ruch”. Do „zezwolenia” niezbędne jest aktualne zdjęcie paszportowe i oprócz opłaty w wysokości 128 zł potrzeba 3 tygodnie oczekiwania na ten dokument. Zezwolenia na przekraczanie granicy z Rosją należy załatwiać w Olsztynie przy ulicy Dąbrowszczaków 18. Należy tam się zgłosić z aktualnym paszportem i zdjęciem paszportowym.

W związku z powyższym biuro PTTK od 20 maja (w poniedziałki i czwartki) będzie zapisywać osoby chętne na wyjazd do Kaliningradu. Przy zapisie będziemy notować nr paszportu wraz z zezwoleniem na przekraczanie granicy.

Jeśli zbierze się grupa 25 – 30 osób, to wycieczka odbędzie się pod koniec czerwca i będzie kosztować ok 100 zł (jeśli będzie 1-dniowa). Dodatkowych informacji można zasięgnąć w biurze PTTK lub pod nr 606-38-90-37.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.